برای امروز ۲ تراک از کنسرت تصویری قدیمی استاد گلپا در تهران(تالار رودکی)را برای دانلود در وبلاگ قرار داده ام که امیدوارم دانلود کرده و لذت ببرید.این ۲ اجرا شامل ترانه هوس میکده و همچنین ترانه موی سپید(به همراه اواز و تحریر) میباشد که در دهه ۵۰ اجرا شده است.در این کنسرت نوازندگانی چون منصور نریمان و مهیار فیروز بخت استاد را همراهی مینمایند.امیدوارم از دیدن و شنیدن این کارهای ماندگار و کمیاب لذت ببرید.

هوس میکده(کنسرت تهران)

موی سپید(کنسرت تهران)

برای دانلود ابتدا بر روی لینک مورد نظر کلیک نموده و سپس در پایین صفحه گزینه download را انتخاب کنید.

امیدوارم دوباره روزی شاهد کنسرت استاد در ایران باشیم.یعنی میشه؟


اعتراض مردم به عدم برگزاری کنسرت گلپا در ایران:

عدم صدور مجوز به کنسرت استاد گلپا در ایران باعث اعتراضات شدید مردمی شده است. و هواداران استاد گلپا از راههای گوناگون اعتراض خود را به این تصمیم غیر مسئولانه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد نشان میدهند.

 

واقعا دلیل این همه کم لطفی چه میتواند باشد؟تا کی باید این بی مهریها را تحمل کنیم؟

ایا چون صدای گلپا بی نظیره نباید بخونه؟چرا ما قدر سرمایه هایی را که داریم نمیدانیم؟

ایا زبانم لال ما باید بعد از مرگ سرمایه های هنری مملکتمان و یا بیماری انها به یادشان بیفتیم؟

اقایان مسئول ایا شما اشکهای ما هواداران را دیده اید که با احساسات ما بازی میکنید؟

ایا در کشوری با این پیشینه هنری باید بهترین اوازه خوانش برای اجرای یک کنسرت در ایران به مشکل بر بخورد؟

لااقل جواب قانع کننده ای به ما بدهید تا تکلیف خودمان را بدانیم و این همه خون دل نخوریم.

ما بی صبرانه منتظر دلایل مسئولین فرهنگ و هنر کشور هستیم.

هواداران عزیز میتوانند با کلیک بر روی لینک روبه رو اعتراض:برگزاری کنسرت اکبر گلپایگانی متن اعتراضات مردم را به عدم صدور مجوز به گلپا ببینند و خودشان هم در این اعلام حمایت از کنسرت گلپا در ایران شرکت کنند.

امیدوارم که هر چه سریعتر شاهد برگزاری کنسرت با شکوه استاد مسلم اواز ایران اکبر گلپایگانی در ایران عزیز باشیم.

به امید ان روز....


ألبوم جدیدی از استاد گلپا ...

گلهای رنگارنگ ۳


(برای تصویر بزرگ اینجــــــا کلیک کنید)

روی الف :

برگ سبز شماره ۲۶۵ (همایون)

با همکاری اساتید : جلیل شهناز، پرویز یاحقی، جهانگیر ملک
اشعار : بهادر یگانه ، مهرداد اوستا
غزل آواز : عماد خراسانی
گوینده : روشنک

روی ب :

برگ سبز شماره ۴۹ (دشتی و شور)

با همکاری اساتید : مرتضی محجوبی، فرهنگ شریف، پرویز یاحقی
اشعار : عطار، کلیم همدانی، مولانا، شمس مغربی، عراقی
گوینده : روشنک

 

تا اپدیت بعدی علی نگهدارتان

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم شهریور 1385ساعت 18:32  توسط فرهاد رحیمی  | 
سلام دوستان.
از اینکه مدتی به علت درگذشت دایی عزیزم نبودم عدر میخواهم.از تمامی دوستانی که لطف کردند و تماس گرفتند یا در مجلس ختم داییم شرکت کردند کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانم در شادیهایتان جبران کنم.
 
 
از همگی عزیزان کمال تشکر را دارم.

چهره های ماندگار فراموش نمیشوند
 
 
امروز مطلب بسیار زیبای دوست و برادر بزرگوارمان جناب اقای محمد خفیئی را که در روزنامه اعتماد ملی به چاپ رسیده است را در وبلاگ رسمی استاد فرار داده ام تا همه هواداران موسیقی اصیل ایرانی ان را بخوانند و نظرات خود را پیرامون این مقاله بیان کنند.خواندن مفاله را به همه دوستداران موسیقی اصیل ایرانی توصیه میکنم.
 
متن مقاله:
 
وقتی صحبت از موسیقی میشود موسیقی ریشه دار و با اصالت ایرانی را در نظر داریم.نه موسیقی وارداتی و تخریب کننده.منظورمان همان موسیقی است که اشعار و دستاوردهای ادبی کهن ما را احیا کرده و به درون جامعه کشیده است.
 
 
متاسفانه این موسیقی در طی ۲۰ سال اخیر با بی محبتی هایی همراه بوده است.با این حال اثار قوی ان در رگ و پوست ما ایرانیان می جوشد و ما با این موسیقی عجین هستیم.
حضرت امام خمینی(ره) در طول سالهای اول انقلاب ملاکهای استفاده از موسیقی را با بیان راهکارهای دقیق و شفافی برای نهادهای مربوطه از جمله سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه فرمودند.با این همه در طول سالهای گذشته صدا و سیما بیشتر از انکه به موسیقی سنتی بپردازد با ادله های غیر منطقی به ترویج موسیقی غیر سنتی پرداخته است.این نکته سبب شده که ذهن جوانهای ما بیشتر به سمت این موسیقی کشیده شود.
در این بین صدا و اثار موسیقیایی بسیاری از چهره های ماندگار موسیقی در محاق مانده است.ما تنها پی از مرگ محمودی خوانساری و غلامحسین بنان صدایشان را از رسانه ملی شنیدیم.اکبر گلپایگانی از دیگر هنرمندان موسیقی سنتی است که صدایش از رسانه های ملی پخش نمیشود.
این خواننده منحصر به فرد که نویسنده این یادداشت از کودکی با صدایش مانوس بوده همواره توانسته شعله های عشق به ادبیات و فرهنگمان را از طریق حنجره گرم و صدای دلنشین اش حفظ کند.
گلپایگانی هنوز در سن ۷۲ سالگی صئای گرم و دلنشینی دارد.به طوری که البوم مست عشث او که در سن ۷۰ سالگی اجرا شده برای هر شنونده ای حیرت اور است.
گلپایگانی از شاگردان ممتاز نور علی خان برومند بوده و با خلاقیت منحصر به فردش رنگی تازه به موسیقی ایرانی داده است.
فعالیت او به گلهای رنگارنگ سابقه درخشانی را برای وی رقم زده است.با این همه صدا و سیما از پخش صدای او خودداری میکند.حال انکه گلهای رنگارنگ او از نظر معیارهای منطقی هیچ منعی برای پخش ندارد.
واقعا چرا صدای افرادی مانند گلپایگانی و امثال او از صدا و سیما پخش نمیشود؟
 
نویسنده:محمد خفیئی

 اوازهایی از گلپا(مخالف سه گاه) و ایرج(شوشتری)
 
امروز ۲ اواز از اساتید بزرگ موسیقی اوازی ایران یعنی ایرج و گلپا برای دانلود در وبلاگ قرار داده ام که امیدوارم از شنیدن انها لذت ببرید.
 
اواز اول اختصاص دارد به یکی از برنامه های اوازی استاد گلپا در برنامه شاخه گل که شماره ۶۳ ان است.این اواز که بسیار زیبا و پرقدرت اجرا شده است در مخالف سه گاه میباشد.و شاید یکی از برنامه هایی باشد که استاد گلپا ان را در نتهای بسیار بالا اجرا کرده است.اواز گرم گلپایگانی را در این برنامه ویولن مرحوم حبیب الله بدیعی همراهی مینماید.
 
بیت اول اواز :
 
عاشقان مستند و ما دیوانه ایم            عارفان شمع اند و ما پروانه ایم
 
 
برای دانلود این اثر زیبا میتوانید روی لینک مورد نظر کلیک کرده و در پایین صفحه جدیدی که باز میشود روی گزینه dawnload کلیک کرده و اواز را دانلود نمایید.
 
Akbar_Golpayegani3
 
و اواز دوم اختصاص دارد به یکی از اوازهای استاد ایرج در برنامه گلها.متاسفانه این اواز اعلام برنامه ندارد و من دقیقا نمیتوانم بگویم که این اواز در کدام یک از مجموعه برنامه های گلپا اجرا شده است.ولی با این حال شنیدن این اواز زیبا و پراحساس را به همه شما عزیزان توصیه میکنم.امیدوارم لذت ببرید.
 
بیت اول اواز:
 
زهر غم هجر تو به جان کارگر افتاد         امید وصال تو به عمر دیگر افتاد
 
 

ایرج:شوشتری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امیدوارم از شنیدن اوازهایی که در وبلاگ قرار داده بودم لذت برده باشید.


یک عکس دسته جمعی از بزرگان هنر ایران که در سال ۱۳۶۴ گرفته شده است:

Iraj6

در این عکس شما چهره های محبوبی چون گلپا و فردین و ایرج و حبیب الله بدیعی و جهانگیر ملک و ...را میتوانید ببینید.

حیف که قدر این بزرگان را ندانستیم و نمیدانیم.


عدم صدور مجوز به اجراي اكبر گلپايگاني كنسرت را لغو كرد

 

كيوان ساكت براي اجراي كنسرت در تخت جمشيد مجوز گرفت اما به اكبر گلپايگاني كه قرار بود با اين گروه برنامه اجرا كند، مجوز ندادند.


كيوان ساكت براي اجراي كنسرت به مدت دو شب در تاريخ هفدهم و هجدهم شهريور ماه مجوز گرفته است اما به خواننده اي كه قرار بود گروه را همراهي كند مجوز نداده اند. ساكت دراين باره  به ميراث خبر گفت : «با وجودي كه مجوز گروه را صادر كرده اند، متاسفانه برنامه را اجرا نکرده  و آن را به زمان ديگري موكول مي كنيم.»

او ضمن بي اطلاعي از دليل نگرفتن مجوز اجراي اكبر گلپا گفت: «ما اين برنامه را كه براي آن تدارك زيادي ديده بوديم به ارديبهشت ماه سال آينده موكول كرديم تا در اين فاصله بتوانيم مجوز آواز گلپايگاني  را هم بگيريم.»

اين دو  به زودي تور كنسرتي در اروپا و امريكا برگزار مي كنند. ساكت در اين باره گفت‌: «گروه ما به همراه گلپايگاني در دبي، شهرهاي مختلف اروپا و امريكا برنامه هايي به مدت يك ماه اجرا مي كند. اجرا در نيويورك، لس انجلس و واشنگتن در امريكا قطعي شده است.»

 

همچنين اين دو هنرمند قطعاتي را براي ارائه يك آلبوم موسيقي مشترك آماده كرده اند كه به زودي ضبط مي شود.

ساكت نهم و دهم شهريور ماه در همدان به اجراي كنسرت در سالن موسيقي ابن سينا پرداخت. در اين برنامه مازيار حيدري(پيانو)، سياوش ساكت(تنبك) . كيارش ساكت(تار) تار و سه تار كيوان ساكت را همراهي مي كردند.
منبع:میراث خبر
ازاده شهمیر نوری

-بله دوستان عزیز باز هم به استاد گلپا مجوز ندادند.کم کم داریم به این بی مهریها عادت میکنیم.واقعا باید به حال این موسیقی تاسف خورد که بهترین اوازه خوان تاریخش اجازه برگزاری کنسرت در وطن عزیزش را ندارد.من نمیدانم واقعا مسئولین موسیقی کشور دارند چیکار میکنند.اخه چقدر باید با احساسات مردم بازی شود.در این کشور فقط به گلپا مجوز نمیدهند.دلیلش را هم بیان نمیکنند.اگر دلیلش این هست که گلپا یک خواننده طاغوتی بوده است پس چرا اکثر هم دوره ایهای گلپا مجوز اجرای کنسرت را دارند ولی گلپا ندارد.

امیدوارم این امضاها توسط دوستداران استاد هر چه زودتر جمع اوری شود تا شاید فرجی حاصل شود و ما هر چه زودتر شاهد برگزاری کنسرت استاد در تخت جمشید باشیم.

کیوان ساکت هم در تلاش برای گرفتن مجوز استاد گلپا میباشد.فقط دعا کنید تا این مجوز هر چه سریعتر صادر شود.

فقط به اسن هم اشاره کنم که استاد گلپا علاوه بر کنسرت در امریکا در کشورهایی نظیر فرانسه و المان و سوئد و انگلستان و هلند و ...هم کنسرت خواهد داشت و در هر یک از این کنسرتها شاهد بزرگداشت استاد گلپا خواهیم بود.

کاش انطور که به استاد گلپا در جهان موسیقی احترام قائل هستند در کشور خودمان هم به ایشان احترام گذاشته و اینقدر برای کنسرت ایشان اما و اگر درست نمیکردند.

منتظر می مانیم تا ببینیم بالاخره چه میشود.


البوم عکسهای سایت شروع به کار کرد

 

قسمت البوم عکسهای سایت رسمی استاد اکبر گلپایگانی شروع به کار کرد.لطفا بعد از وارد شدن به قسمت البوم عکسها ctrl+f5 را بزنید.

www.akbargolpayegani.ir


امیدوارم از اپدیت امروز راضی شده باشید.

فعلا علی نگهدارتان.


 
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور 1385ساعت 16:59  توسط فرهاد رحیمی  |